Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Makyaj
  4. »
  5. En Çok Aranan Parfüm Markaları

En Çok Aranan Parfüm Markaları

haber haber -
7 0

25En yeni kokuları keşfetmek ve tarzınızı yansıtmak için erkek parfüm ve kadın parfüm çeşitleri ile ilk sıralarda yer alan parfüm markalarını bir araya getiren Markabul’u keşfedin. Guess, Pierre Cardin, Naomi Campbell, Defacto, Roxanne, Scorpio, Flormar ve daha birçok markanın en gözde koku çeşitleri tek bir platformda sizleri bekliyor. Aynı parfümü kullanmaktan bunalıp yeni koku çeşitleri bulmak istiyor veya sevdiğiniz kokuyu en uygun fiyattan satın almak istiyorsanız durmayın ve tüm markaların buluşma noktası Markabul’u ziyaret edin.

Parfüm önerileri için tonla makale var. Ancak hiçbir zaman gerçek kokunuzu bulmanın yolu tek bir parfüme bağlı olmayacak. Sürekli aynı kokuyu kullandığınızda sizinle özdeşleşecek ve sanki normal kokunuz olduğu algısı ortaya çıkacak. Tercih sizin elbette, çok seviyor ve farklı kokmak istemiyorsanız aynı ürünlerle devam edebilirsiniz. Fakat yeniliklere, farklı tarzlara, her konsepte özel bir kokuya hasret iseniz koku çeşitlerini denemekten çekinmeyin.

Parfüm Önerileri ve Size Özel Kokular

Kimya ve doğanın bütünleşmesini yansıtan kokular, elementlerin birleşmesiyle bize ulaşır. Çiçek kokuları, odunsu kokular, baharat kokuları, şeker aromalı parfümler… Aslında her biri doğanın varyasyonlarını içerir ve tenimize işler. İnceltici veya çözücü kullanılarak üretilen parfümler, esans oranları sayesinde ten uyumunu ve farklı tarzları yakalar. Aroması, yoğunluğu, kalıcılığı ile tercih edebileceğiniz kokuları kadın ve erkek tenine özel esanslarıyla ayırt edebilirsiniz. Erkekler için daha yoğun karışımlar öne çıkarken kadınlar için romantik kokular ön plandadır. Tabii olay tamamen tarz ve zevk meselesi olduğu için kadınların erkek parfüm markalarını tercih etmesi de kaçınılmazdır. Aynı şekilde erkekler de kadın parfüm markalarından alışveriş yapmakta ve stiline uygun kokuları keşfedebilmektedir.

Kokunun Kaynağı Nedir?

Çok eski zamanlara dayanan koku üretiminin, geleneksel tütsü kavramından doğduğu bilinmektedir. Ağaç reçinesi, badem özü, bergamot aroması gibi bitkilerin saldıkları özlerle keşfedilen kokular, zamanla farklı otlarla birleştirilmiş ve hem aroması artırılmış hem de çeşitlilik sağlanmıştır. Fransa’da 14.YY dolaylarında adı konulan parfüm ise sanayi devrimiyle seri üretime geçirilmiş ve ülke ülke dolaşmaya başlamıştır. Bu sadece Fransa’da parfüm olduğu anlamına gelmiyor elbette. Her ülkede kadın ve erkeklerin hoş görünme ve güzel kokma arzusu olduğu için aslında zaten var olan parfümün isim bulmuş halidir.

En Uygun Parfüm Fiyatları için Markabul

Flormar’dan Guess’e, Pierre Cardin’den Defacto’ya Naomi Campbell’den Scorpio ve Roxanne’ye kadar onlarca hatta yüzlerce marka, her bütçeye uygun parfüm fiyatları ile bir araya geliyor. EDT, EDC ve EDP oranları ile kalıcılığını saptayabileceğiniz kokuların fiyatları yine bu oranlar bazında değişmektedir. Kalıcı ve yoğun kokular yüksek fiyatlara sahipken, 1 veya 2 günlük kalıcılığa sahip ya da gün bitimine kadar size eşlik edecek kokular oldukça uygun fiyatlarla karşınıza çıkıyor. Sadece kalıcılık değil, şişe tasarımı ve ürün miktarı da fiyatlarla etkili oluyor. Beğendiniz bir ürünün fiyatının yüksek olduğunu düşünüyorsanız aynı esansı farklı bir markadan inceleyebilir veya indirim zamanlarını takip edebilirsiniz. Erkek parfüm çeşitlerinde öne çıkan odunsu, baharat veya deniz kokusu aromaları en sık indirime giren ürünler oluyor. Kadın parfüm çeşitleri için de şeker veya çiçek kokuları oldukça uygun fiyatlara düşüyor. Tüm bu fırsatlarla teninize özel kokuyu hayalini kurduğunuz markadan satın almak için Markabul’a uğramayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir