Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Saç Bakımı
  4. »
  5. Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

haber haber -
60 0

Kadınların daha iyi görünmeleri için aksesuarlarından biri de saçlarıdır. Çoğu kadın uzun, bakımlı ve parlak saçların hayalini kurar. Ancak bu bazen yetersiz beslenme ya da saçlara bakım yapılmaması sebebiyle pek mümkün olmaz. Tabi saçların uzamaması ve sağlıksız görünmesi kaderiniz değildir. Dikkat edeceğiniz bazı durumlar ve uygulayacağınız yöntemler ile daha sağlıklı, parlak ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz. İşte sizin için hızlı saç uzatma yöntemlerinden bazıları…

Saç Kremi Kullanın

Saç kremleri, hızlı saç uzatma yöntemleri arasında belki de en popüleridir. Banyoda saçlar şampuanlanırken mutlaka saç kremi uygulanmalıdır. Özellikle saç uçlarına ve boylarına uygulanan saç kremi, saçınızın beslenmesini ve daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Saçınızı Soğuk Su ile Yıkayın

Saçlarınızı yıkarken önce sıcak su ile ardından ise soğuk su ile yıkayın. Bu yöntem, saç derinizde bir nevi şok etkisi yaratacak ve kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Kan dolaşımınızın hızlanması, saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Saçlarınızı Dikkatli Tarayın

Saçlarınızı tararken hassas ve kırılgan bir şeye dokunuyormuş gibi davranmalısınız. Özellikle saçlarınızı yıkadıktan sonra tararken bakım spreyi kullanın.  Bu saçlarınızın kırılmasını önler, sağlıklı ve daha hızlı uzamasını sağlar.

Saç Kırıklarından Kurtulun

Genelde kadınlar saçlarının uzaması için saçlarını uzun süre kestirmezler. Ancak bu çoğu zaman yanlıştır. Çünkü hızlı saç uzatma yöntemlerinden biri de, saçların uçlarından düzenli olarak kestirilmesidir. Bu yöntem saçlarınızın uzama hızını kesmez. Aksine daha hızlı ve sağlıklı uzamalarını sağlar.

Dengeli Beslenin

Hızlı saç uzatma yöntemleri içerisinde belki de en önemlisi, dengeli ve doğru beslenmedir. Düzenli beslenmediğiniz takdirde, diğer saç uzatma yöntemlerinin çok faydasını göremezsiniz. Bu yüzden protein ve vitamin açısından zengin besinler ile beslenmeyi ihmal etmemelisiniz.

Saç Derinize Masaj Yapın

Masaj, hızlı saç uzatma yöntemleri arasında pek bilinmeyen bir yöntemdir. Ancak kan dolaşımını hızlandırması sebebiyle, en az diğer saç uzatma yöntemleri kadar önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir